Jestem doktorem nauk humanistycznych. Swoje życie zawodowe rozpoczęłam od pracy w szkole, następnie byłam lektorem języka polskiego w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców w Kielcach, które prężnie działało przy Politechnice Świętokrzyskiej. Później przyszła pora na zdobywanie nowych, cennych doświadczeń, czyli na pracę w charakterze nauczyciela akademickiego - z obecnym Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach współpracowałam do 2013 roku. 
Osoby zainteresowane moim dorobkiem naukowym mogą dotrzeć do interesujących je informacji, korzystając np. z Internetu (wpisując: dr Iwona Gądek, Iwona Gralak). 
Intrygującym obszarem zainteresowań jest dla mnie m.in. tekst pisany i mówiony jako nośnik 
informacji o jego autorze. Dokonuję analiz dokumentów pod kątem zawartych w nich informacji i użytego sposobu wypowiedzi (tzw. analiza treściowo-językowa). 
Żmudna praca redaktora i korektora dostarcza mi niekłamanej satysfakcji - przyjemnie jest patrzeć, jak tekst pięknieje, gdy usunie się z niego błędy językowe. 
Jako hobby traktuję udzielanie lekcji języka polskiego (jest to jedna z moich pasji). 
Zdobywając doświadczenie zawodowe i życiowe, przekonałam się, jak ważne jest dla mnie zachowywanie nacechowanego szacunkiem podejścia do każdego człowieka oraz solidne i odpowiedzialne wykonywanie swoich obowiązków. 

Cechują mnie: profesjonalizm, skrupulatność, uczciwość - przymioty niezbędne w pracy badacza, redaktora, korektora, korepetytora.

Logo mojej firmy eksponuje motyw drzewa, kojarzący się ze stabilnością i solidnością. Reguły rządzące językiem polskim są jak konary, stabilizujące konstrukcję drzewa, na których swobodnie i bujnie, według indywidualnych zdolności autora tekstu, wyrasta listowie słów, myśli, obrazów. Co istotne, będąc ludźmi, wyrażamy siebie poprzez słowa, wyrastamy z podłoża wyrazów i słów.

Referencje

Dane firmy

"MOWA I TEKST"

ANALIZA TREŚCIOWO-JĘZYKOWA DOKUMENTÓW I KOREKTA TEKSTU

IWONA GĄDEK

ul.Chopina 13/40 

25-356 Kielce 

Zadzwoń

Tel. +48 725 664 555

Kontakt telefoniczny:

od poniedziałku do piątku: 9.00 - 20.00

sobota: 12.00 - 18.00

niedziela: 13.00 - 15.00

 

Napisz

E-mail: scribo@mowaitekst.pl

Codziennie, bez ograniczeń czasowych