Jestem doktorem nauk humanistycznych. Swoje życie zawodowe rozpoczęłam od pracy w szkole, następnie byłam lektorem języka polskiego w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców w Kielcach, które prężnie działało przy Politechnice Świętokrzyskiej. Później przyszła pora na zdobywanie nowych, cennych doświadczeń, czyli na pracę w charakterze nauczyciela akademickiego - z obecnym Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach współpracowałam do 2013 roku. 
Osoby zainteresowane moim dorobkiem naukowym mogą dotrzeć do interesujących je informacji, korzystając np. z Internetu (wpisując: dr Iwona Gądek, Iwona Gralak). 
W latach 2013-2019 prowadziłam firmę „Mowa i tekst. Analiza treściowo-językowa dokumentów i korekta tekstu”.
Intrygującym obszarem zainteresowań jest dla mnie m.in. tekst pisany i mówiony jako nośnik 
informacji o jego autorze. Dokonuję analiz dokumentów pod kątem zawartych w nich informacji i użytego sposobu wypowiedzi (tzw. analiza treściowo-językowa). 
Żmudna praca redaktora i korektora dostarcza mi niekłamanej satysfakcji - przyjemnie jest patrzeć, jak tekst pięknieje, gdy usunie się z niego błędy językowe. 

Zdobywając doświadczenie zawodowe i życiowe, przekonałam się, jak ważne jest dla mnie zachowywanie nacechowanego szacunkiem podejścia do każdego człowieka oraz solidne i odpowiedzialne wykonywanie swoich obowiązków. 

Cechują mnie: profesjonalizm, skrupulatność, uczciwość - przymioty niezbędne w pracy badacza, redaktora, korektora.

Referencje

Napisz

E-mail: scribo@mowaitekst.pl

Codziennie, bez ograniczeń czasowych