Oddajesz napisany przez siebie tekst do sprawdzenia. Ktoś go czyta i nanosi poprawki. Czy musisz się z nimi zgadzać? To zależy.

Po pierwsze, pamiętaj, że to ty jesteś Autorem, Ty podpisujesz tekst swoim nazwiskiem, Ty będziesz przyjmować za niego pochwały bądź ostrą krytykę od recenzentów.

Po drugie, miej świadomość tego, co i jak napisałeś. Pozwoli to rozsądnie i przekonująco bronić swoich racji, gdy będziesz mieć inne zdanie niż Recenzent.

Po trzecie, przejawiaj pokorę i nie odrzucaj automatycznie uwag od Redaktora lub Korektora, bo najczęściej trafnie wskazują oni to, co należy poprawić w tekście.

Po czwarte, traktuj Redaktora jak fachowca (powinien nim być!), który chce, aby wartości Twojego tekstu nie obniżały pojawiające się w nim błędy.

Najlepiej jest wtedy, gdy masz zaufanego Redaktora - osobę, o której wiesz, że dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, jest rzetelna i nie będzie przekształcać Twojego tekstu "pod swój styl". Możesz wtedy zdać się na nią i z zadowoleniem oglądać efekty.

Współpracuj więc z Redaktorem, uważnie akceptuj lub odrzucaj wprowadzone przez niego zmiany.

Referencje

Dane firmy

"MOWA I TEKST"

ANALIZA TREŚCIOWO-JĘZYKOWA DOKUMENTÓW I KOREKTA TEKSTU

IWONA GĄDEK

ul.Chopina 13/40 

25-356 Kielce 

Zadzwoń

Tel. +48 725 664 555

Kontakt telefoniczny:

od poniedziałku do piątku: 9.00 - 20.00

sobota: 12.00 - 18.00

niedziela: 13.00 - 15.00

 

Napisz

E-mail: scribo@mowaitekst.pl

Codziennie, bez ograniczeń czasowych